1- مدت زمانی که بی وقفه ذخیره سازی انجام می شود.

مدت زمان ذخیره سازی تصاویر بر روی یک هارد کامپیوتر معمولی به صورت 8*5 بیان می شود، بدین معنا که این نوع هارد قادر به فعالیت روزانه، 8 ساعت و در هر هفته، 5 روز خواهد بود.(منظور از فعالیت هارد وضعیت خواندن و ثبت کردن یک هارد است). توجه داشته باشید که پس از روشن شدن ، هارد در یکی از دو وضعیت "فعال" و یا "معلق" قرار خواهد گرفت. وضعیت "فعال" یعنی هارد در حال خواندن و ثبت اطلاعات است و وضعیت "معلق" هم به این معناست که هارد آماده برای آغاز پروسه خواندن و ثبت اطلاعات است.
یک هارد درایو مختص سیستمهای نظارت تصویری، با قاعده 24*7  فعالیت میکند که به معنای 24 ساعت فعالیت شبانه روزی در 7 روز هفته است و فعالیت به صورت مداوم است.
یک هارد عادی  کامپیوتر شخصی، برای پروسه خواندن و ثبت اطلاعات، برای مدت زمان طولانی مناسب نبوده و در صورت استفاده بعد از مدت زمانی، شما شاهد اشکالاتی از قبیل ایجاد سر و صدا، خطا در ثبت و خواندن اطلاعات، وقفه و بسیاری از مشکلات مشابه خواهید بود که نهایتا باعث از دست دادن اطلاعات خواهد شد.
از آنجایی که  دستگاه های ضبط دیجیتال، معمولا به طور مداوم کار می کنند، به هاردهایی احتیاج خواهند داشت که مخصوص این دستگاه ها و به صورت 24*7 هستند.

2- مدیریت توان مصرفی

تمامی هارد درایو های 3.5 اینچی از دو سیستم موتورایز شده تشکیل میشوند ، ( موتور Spindle و موتور بازوی محرک -actuator arm  ) ، بدین ترتیب زمانی که سیستم را روشن می کنید هارد درایو در مرحله شروع به کار خود، نیازمند مقدار قابل توجهی جریان برق خواهد بود تا به مرحله شروع به فعالیت خود برسد. اگر منبع تغذیه قادر به تامین میزان جریان عبوری مورد نیاز هارد نباشد، هارد به آمادگی لازم برای آغاز به کار نخواهد رسید، به علاوه بروز مکرر این خطا باعث از کار افتادن هارد خواهد شد.
با توجه به اینکه اغلب هارد دیسک ها با ولتاژ DC 12V کار می کنند بنابراین منبع تغذیه خارجی DC 12V برای اندازه گیری  شروع به کار برای این نوع از هارد دیسک ها، استاندارد خواهد بود. هاردهای مناسب برای PC جریان مصرفیشان برای شروع به کار چیزی حدود   2.8 A~3.2 A است که این مقدار برای هارد هایی که تخصیص یافته برای سیستم های نظارت تصویری هستند به 2.0 A کاهش پیدا می کند.
تصور کنید که دستگاه DVR ی برای ذخیره سازی اطلاعات 8 هارد دیسک را در خود جای داده است، در صورتی که از هاردهای مناسب PC استفاده شود، میزان جریان ورودی لازم برای شروع به کار سیستم به اندازه 2.8x8=22.4A خواهد بود که در نتیجه آن حداقل توان برق مصرفی 22.4A x 12V = 268.8W خواهد بود. این در حالیست که میزان جریان ورودی آغاز به کار برای  هارد درایوهای مخصوص سیستمهای نظارت تصویری 2.0A x 8 = 16A خواهد بود و حداقل توان مصرفی برای آغاز به کار سیستم برابر 192W خواهد شد. بر اساس محاسبات فوق یک هارد مخصوص سیستمهای نظارت تصویری نسبت به یک هارد عادی میزان کمتری برق مصرف خواهد کرد. ( با استفاده از یک منبع تغذیه خارجی مشابه ، DVRشما میتواند تعداد بیشتری هارد درایو مخصوص ضبط تصاویر در خود جای داده و راه اندازی کند)

در حال حاضر از دیدگاه ضریب اطمینان سیستمهای مداربسته، می توان آنها را به سه دسته زیر تقسیم کرد:

> ضریب اطمینان مناسب مکان های مسکونی : نامطمئن ، طراحی سیستمی ارزان وکم هزینه، برای پاسخگویی به نیازهای روزمره، به طور کلی این دسته از سیستم ها برای پاسخگویی به نیازهای عادی بر اساس قاعده 8*5 طراحی میشوند.
> ضریب اطمینان مناسب مکان های تجاری : متوسط ، با هزینه طراحی و تجهیز متوسط ، این سیستم میتواند برای فعالیت در بازه های زمانی بلند مدت مناسب باشد ولی امکان از کار افتادگی و یا ریست شدن در آن وجود دارد.
> ضریب اطمینان مناسب سیستم های حرفه ای : طراحی این سیستم به صورت 24*7 است و احتمال از کارافتادن، ریست و ... بسیار کم است.