همان طور که میدانید بانک ها و صرافی ها در نصب دوربین های مداربسته از اصول خاصی پیروی میکنند.  این اصول تامین کننده امنیت سیستمهای بانکی و بالا برنده سطح دوام و پایداری سیستم بانکها و صرافی هاست.
در قسمت های قبلی با تعداد دوربین های مورد نیاز ، ارتفاع و مکان نصب آنها، انواع مختلف لنز دوربین ها ، میکروفون ها و سیم های یدک آشنا شدید.
در این بخش در رابطه با تجهیزات داخل رک می پردازیم.
پس از اینکه مراحل یک تا چهار انجام شد ،
یعنی پس از بازدید از شعبه ،
تهیه پلن ،
جانمایی دوربین ها ،
لوله گذاری و سیم کشی ،
نصب اتصالات بی ان سی یا جک های آر جی ۴۵
انتخاب و نصب دوربین و لنز متناسب با هر نقطه و فضا
باید تصویر تک به تک دوربین های مداربسته مشاهده شود ، لنز دوربین فوکوس شود و تصویر شفاف و واضح از دوربین مداربسته دریافت گردد.
برای این کار باید ولتاژ مناسب به دوربین مداربسته متصل گردد. می توان از یک ترانس مرکزی ۱۰ تا ۲۰ آمپر با خروجی ۱۲ ولت استفاده کرد و یا برای هر دوربین، یک ترانس مستقل یک آمپردر نظر گرفت .
رک سیستم مداربسته :
رک باید فضای کافی برای قطعات داشته باشد این تجهیزات شامل ؛ دی وی آرها و یا ان وی آرها، ترانس ها، مانیتور و در بعضی مواقع تجهیزات انتقال تصویر است .
در بانک ها، به علت بزرگ بودن شعبه و وات بالای دستگاه یو پی اس و همچنین تعداد بسیار زیاد باطری ها، رک برق اضظراری شامل دستگاه یو پی اس و باطری ها مستقل است .
اما در صرافی ها ، معمولا از یک رک بزرگ برای تجهیزات دوربین مداربسته و برق پشتیبان همزمان با هم استفاده می شود .
طبقات رک از لحاظ تعداد و فاصله قابل تنظیم است . اما قبل از تهیه رک باید اندازه و ارتفاع آن را نسبت به قطعاتی که می خواهیم در آن قرار دهیم ، محاسبه کنیم .
واحد اندازه گیری رک ” یونیت ” است .که به اختصار به آن یو “U” هم می گویند.
بهتر است کلیه قطعات داخل رک ، مانند ذخیره ساز ها از نوع رکمونت تهیه شوند . قطعات رکمونت برای نصب در داخل رک طراحی و تولید شده اند . بنابراین فضای کمتری اشغال میکنند و در نصب و سرویس های احتمالی ، کار سریعتر و راحت تر انجام میشود و در نهایت به زیبایی آرایش رک بسیار کمک میکند.
توجه داشته باشید که در زیر رک ، فضایی برای چرخش کابل های یدک در نظر بگیرید. این کابل ها در زمان سیم کشی ، معمولا یک تا ۲ متر اضافه تر در نظر گرفته شده اند تا در صورت نیاز به جابجایی رک برای نظافت و … سیم ها از دخیره ساز قطع نشوند