کاربرد باطری پشتیبان؟
کاربرد این باطری به این صورت است که اگر برق ماشین توسط سارق یا به هر دلیل دیگری قطع شود، ازطریق  باطری داخلی، ردیابی صورت بگیرد.
اما در صورت سرقت خودرو، با توجه به فاصله زمانی سرقت و قطع شدن برق خودرو عملا کاربردی ندارد. زیرا مسیر سارق هنگام وصل بودن برق خودرو قابل مشاهده است و ذخیره می شود..

میزان شارژ سیم کارت؟
میزان شارژ این ردیاب ها به اندازه درخواست موقعیت از طرف شما بستگی دارد. معمولا ماهانه حدود 1000 تا 1500 تومان و یا سالانه حدود 15000 تا 20000 تومان مورد نیاز می باشد.

محل نصب ردیاب؟
این ردیاب ها در اکثر قسمت های خودرو که برق موجود باشد نصب میشود. همچنین تحت تاثیر سیم کشی خودرو که به مدل و کشور تولید کننده خودرو بستگی دارد، می باشد.

این ردیاب برای چه مدل خودروهایی مناسب است؟
جی پی اس های سری RQ برای هرمدل خودرو و موتورسیکلت قابل نصب می باشد.

طریقه نصب ردیاب؟
نصب این ردیاب ها با توجه به دارا بودن تنها دو رشته سیم مثبت و منفی بسیار آسان است. سیم قرمز مثبت به برق و سیم مشکی منفی به بدنه متصل می شود. برق این دستگاه باید مستقیما از باتری ماشین گرفته شود و هنگام نصب از خاموش بودن خودرو مطمئن شوید.


میزان ولتاژ قابل استفاده؟
ولتاژ کاری این جی پی اس ها 9 تا 36 ولت بوده و به همین دلیل روی همه خودروها، کامیون ها، موتورسیکلت ها و... قابل نصب می باشد


نوع سیم کارت مورد استفاده؟
این ردیاب ها از همه اپراتورهای سیم کارت اعم از همراه اول، ایرانسل، رایتل و .... پشتیبانی می کند.
در صورت استفاده از سیم کارت همراه اول حتما مطمئن شوید که پین کد غیرفعال باشد و قبل از نصب، GPRS  خط را با شماره گیری کد #231*10* فعال کنید. ترجیحا استفاده از سیمکارت ایرانسل توصیه می شود.

خطای ردیابی این دستگاه ها چقدر است؟
خطای ردیابی این دستگاه کمتر از یک متر است و اگر خودرو یک متر جابجا شود از طریق نرم افزار و یا سایت به طور دقیق قابل مشاهده می باشد


برد این دستگاه ها چقدر است؟
عملکرد این جی پی اس در کل کشور قابل پوشش دهی است و هیچ محدودیتی ندارد. تلفن همراه شما همانند ریموت برای کنترل از راه دور این ردیاب عمل می کند. اگر شما در شهری باشید و خودروی شما در شهر دیگری باشد به راحتی می توانید از طریق سایت و یا نرم افزار موقعیت خودرو و جزئیات آن را مشاهده نمایید


پشتیبانی سرور  
در ابتدا لازم به تذکر است که ردیاب را از شرکت هایی خرید کنیم که سرور متعلق به خودشان است.چراکه با خرید از شرکت هایی که هزینه سرور نداده اند و با سرور شرکت سازنده دستگاه کارمی کنند قطعا با مشکلاتی از این دست که  مشخص نیست بعد از 6 ماه شرکت اصلی چینی وجود داشته باشد یا خیر و حتی در صورت وجود شرکت ایرانی آن ها قادر به پاسخگویی شما نیستند، رو برو خواهید شد.
 سرور ردیاب های سری Rq  , Interface ، فارسی و کاملا انحصاری و متعلق به شرکت نگهبان سیستم می باشد.