فروشگاه خرید و فروش و خدمات پس از فروش انواع هارد

خرید هارد,فروش هارد,خدمات هارد,تعمیر هارد1- مدت زمانی که بی وقفه ذخیره سازی انجام می شود.

مدت زمان ذخیره سازی تصاویر بر روی یک هارد کامپیوتر معمولی به صورت 8*5 بیان می شود، بدین معنا که این نوع هارد قادر به فعالیت روزانه، 8 ساعت و در هر هفته، 5 روز خواهد بود.(منظور از فعالیت هارد وضعیت خواندن و ثبت کردن یک هارد است). توجه داشته باشید که پس از روشن شدن ، هارد در یکی از دو وضعیت "فعال" و یا "معلق" قرار خواهد گرفت. وضعیت "فعال" یعنی هارد در حال خواندن و ثبت اطلاعات است و وضعیت "معلق" هم به این معناست که هارد آماده برای آغاز پروسه خواندن و ثبت اطلاعات است.
یک هارد درایو مختص سیستمهای نظارت تصویری، با قاعده 24*7  فعالیت میکند که به معنای 24 ساعت فعالیت شبانه روزی در 7 روز هفته است و فعالیت به صورت مداوم است.
یک هارد عادی  کامپیوتر شخصی، برای پروسه خواندن و ثبت اطلاعات، برای مدت زمان طولانی مناسب نبوده و در صورت استفاده بعد از مدت زمانی، شما شاهد اشکالاتی از قبیل ایجاد سر و صدا، خطا در ثبت و خواندن اطلاعات، وقفه و بسیاری از مشکلات مشابه خواهید بود که نهایتا باعث از دست دادن اطلاعات خواهد شد.
از آنجایی که  دستگاه های ضبط دیجیتال، معمولا به طور مداوم کار می کنند، به هاردهایی احتیاج خواهند داشت که مخصوص این دستگاه ها و به صورت 24*7 هستند.

2- مدیریت توان مصرفی

تمامی هارد درایو های 3.5 اینچی از دو سیستم موتورایز شده تشکیل میشوند ، ( موتور Spindle و موتور بازوی محرک -actuator arm  ) ، بدین ترتیب زمانی که سیستم را روشن می کنید هارد درایو در مرحله شروع به کار خود، نیازمند مقدار قابل توجهی جریان برق خواهد بود تا به مرحله شروع به فعالیت خود برسد. اگر منبع تغذیه قادر به تامین میزان جریان عبوری مورد نیاز هارد نباشد، هارد به آمادگی لازم برای آغاز به کار نخواهد رسید، به علاوه بروز مکرر این خطا باعث از کار افتادن هارد خواهد شد.
با توجه به اینکه اغلب هارد دیسک ها با ولتاژ DC 12V کار می کنند بنابراین منبع تغذیه خارجی DC 12V برای اندازه گیری  شروع به کار برای این نوع از هارد دیسک ها، استاندارد خواهد بود. هاردهای مناسب برای PC جریان مصرفیشان برای شروع به کار چیزی حدود   2.8 A~3.2 A است که این مقدار برای هارد هایی که تخصیص یافته برای سیستم های نظارت تصویری هستند به 2.0 A کاهش پیدا می کند.
تصور کنید که دستگاه DVR ی برای ذخیره سازی اطلاعات 8 هارد دیسک را در خود جای داده است، در صورتی که از هاردهای مناسب PC استفاده شود، میزان جریان ورودی لازم برای شروع به کار سیستم به اندازه 2.8x8=22.4A خواهد بود که در نتیجه آن حداقل توان برق مصرفی 22.4A x 12V = 268.8W خواهد بود. این در حالیست که میزان جریان ورودی آغاز به کار برای  هارد درایوهای مخصوص سیستمهای نظارت تصویری 2.0A x 8 = 16A خواهد بود و حداقل توان مصرفی برای آغاز به کار سیستم برابر 192W خواهد شد. بر اساس محاسبات فوق یک هارد مخصوص سیستمهای نظارت تصویری نسبت به یک هارد عادی میزان کمتری برق مصرف خواهد کرد. ( با استفاده از یک منبع تغذیه خارجی مشابه ، DVRشما میتواند تعداد بیشتری هارد درایو مخصوص ضبط تصاویر در خود جای داده و راه اندازی کند)

در حال حاضر از دیدگاه ضریب اطمینان سیستمهای مداربسته، می توان آنها را به سه دسته زیر تقسیم کرد:

> ضریب اطمینان مناسب مکان های مسکونی : نامطمئن ، طراحی سیستمی ارزان وکم هزینه، برای پاسخگویی به نیازهای روزمره، به طور کلی این دسته از سیستم ها برای پاسخگویی به نیازهای عادی بر اساس قاعده 8*5 طراحی میشوند.
> ضریب اطمینان مناسب مکان های تجاری : متوسط ، با هزینه طراحی و تجهیز متوسط ، این سیستم میتواند برای فعالیت در بازه های زمانی بلند مدت مناسب باشد ولی امکان از کار افتادگی و یا ریست شدن در آن وجود دارد.
> ضریب اطمینان مناسب سیستم های حرفه ای : طراحی این سیستم به صورت 24*7 است و احتمال از کارافتادن، ریست و ... بسیار کم است.

=====

هارد دیسک (Hard disk ) ، يکی از مهمترين عناصر سیستم مداربسته پس از دوربین و دستگاه

DVR می باشد. از هارد دیسک ، به منظور ضبط تصاویر استفاده می شود . کلیه تصاویر که از طریق دوربین به دستگاه DVR منتقل می شود در هارد دیسک ذخیره می گردند.

استفاده از یک هارد دیسک با ظرفيت بالا، سرعت مناسب و قابل اطمينان ، به طرز محسوسی افزایش کیفیت انجام پروژه در محيط عملياتی خصوصا" ذخيره و بازيابی اطلاعات را بدنبال خواهد داشت، در مقابل انتخاب نادرست هارد دیسک باعث عدم رضایت مشتری و در مواقعی از دست دادن کلیه تصاویر ضبط شده را به دنبال خواهد داشت.


در اين بخش ، به بررسی پارامترهای لازم در خصوص انتخاب يک هارد ديسک مناسب برای سیستم دوربین مداربسته خواهيم پرداخت .

-  هارد ذخیره کننده اطلاعات

جهت دخیره سازی اطلاعات و تصاویر از هارد استفاده می شود، در DVR های قدیمی از هاردهای IDE استفاده می شد که به دلیل محدودیت حافظه ،زمان ضبط تصاویر پایین بود ولی در DVR های جدید که از هاردهای SATA نیز پشتیبانی می کنند، به دلیل افزایش حجم رسانه ذخیره سازی، مدت زمان بسیار طولانی تصاویر ویدئویی را در حافظه ذخیره می کنند، برای محیط هایی که مدت زمان ضبط تصاویر حائز اهمیت می باشد، ظرفیت هارد دیسک از فاکتورهای بسیار مهم می باشد. که در انتخاب دستگاهDVR بایستی به این نکته اساسی توجه شود. (از هارد های متداول مورد استفاده در دستگاه های DVR می توان به هاردهای 500 گیگابایت و 1ترابایت اشاره نمود)

پارامترهای زير را می توان در زمان انتخاب يک هارد ديسک در نظر گرفت :

ظرفیت : حداقل ( 250 گیگابایت )  ، پيشنهادی  ( 1 تا 2 ترابایت )  ،  حداکثر ( 3 ترابایت )
تهیه هارد دیسك هایی با ظرفیت بالاتر از نياز موجود، تصميمی منطقی می باشد . قیمت هارد دیسك های با ظرفیت بیشتر همواره بالاتر از ظرفیت های پائین تر می باشد ( تفاوت زیاد نمی باشد)  بعنوان نمونه،تفاوت ظرفیت هاردیسك های 500GB با 1000GB چیزی در حدود 500GB می باشد كه این ظرفیت قابل توجهی است اما از نظر قیمتی این هاردیسك ها اختلاف چندانی با هم ندارند.

سرعت دوران : حداقل ( 5400 دور در دقیقه)  ،پیشنهادی  (  5400  تا 7200 دور در دقیقه )  ، حداکثر (  7200 دور در دقیقه )
بالا بودن سرعت دوران یك هاردیسك نشان دهنده بالا بودن سرعت ذخيره و بازيابی اطلاعات است. درصورتيکه از دوربین های با کیفیت و تنظیمات DVR با کیفیت بالا استفاده می نمایید، بالا بودن تعداد دور در دقیقه یك هاردیسك بسیار حائز اهمیت است. 

سرعت اینترفیس : حداقل ( SATA1.5Gb/s or SATA 3Gb/s)، پیشنهادی (SATA 3Gb/s or SATA 6Gb/s  )، حداکثر (SATA 6Gb/s)
اجازه بدهيد تصريح کنيم که يک اينترفيس سريعتر واقعاً چه معنائي دارد. بطورکلي، مشخصات جديد SATA باعث نمي شود که درايو ديسک سخت شما عمليات خواندن و يا نوشتن داده ها را سريعتر از گذشته انجام دهد؛ درست همانطور که وقتي نسخه 3 گيگابيت بر ثانيه اي SATA در سال 2003 کار خود را آغاز کرد، هيچ تفاوت آشکاري بين اين نسخه هاي 1/5 گيگابايت بر ثانيه اي و 3 گيگابيت بر ثانيه اي از مدلهاي مشابه درايوهاي ديسک سخت مشاهده نمي شد.
در مقابل، شما مي توانيد SATA 6 گيگابيت بر ثانيه را بعنوان يک محدوده سرعت بالاتر در يک بزرگراه در نظر بگيريد. مطمئناً يک اتومبيل مسابقه اي (يک هارد SSD سريع) مي تواند از اين سرعت اضافي که توسط مشخصات جديد SATA امکانپذير شده است بهره گيري نمايد، اما يک اتومبيل خانوادگي (يک درايو ديسک سخت عمومي 7200 دور در دقيقه اي) نخواهد توانست از محدوده 3 گيگابيت بر ثانيه اي گذشته عبور نمايد و به همين دليل بر روي بزرگراه 6 گيگابيت بر ثانيه اي جديد نيز سريعتر نخواهد بود.

سرعت جستجو : حداقل (8ms و یا پائین تر)  ، پیشنهادی ( 8ms تا  9ms  )  ، حداکثر ( 9ms )
متوسط سرعت جستجو ( بر حسب میلی ثانیه اندازه گیری می گردد)  در واقع به سرعت پیدا نمودن اطلاعات ( يک بخش خاص از داده ) ذخيره شده در یك درایو اطلاق می شود.اكثر کاربران در زمان انتخاب يک هارد ديسک به موضوع فوق توجه نکرده و حتی در فعاليت های روزمره خود با کامپيوتر کمبودی از اين بابت را حس نمی نمايند . در موارديکه اطلاعات  در بخش های متفاوت هارد ذخيره شده باشد، يافتن هر بخش از اطلاعات ذخيره شده و ارتباط بين آنان ، زمان مختص خود را خواهد داشت  .

اندازه  بافر :  حداقل (16 مگابایت)  ، پیشنهادی (32 مگابایت و 64 مگابایـت )  ، حداکثر (64 مگابایت)
بافر ،‌ يک حافظه Cache بر روی درايو بوده که بطور موقت اطلاعات در آن ذخيره شده تا در صورتيکه پردازنده مجددا" درخواست آنان را داشته باشد ، اكثر هارددیسك ها به طور معمول دارای بافری به ظرفیت شانزده مگابايت می باشند(درایوهایی با بافر بالاتر نیز وجود داشته كه از آنان برای اهداف خاصی استفاده می گردد).